AKTUALNOŚCI
 
XXXII Bieg Olimpijski oraz XXII Memoriał Józefa Russka w Wysocku Wielkim
26-09-2017

Wrześniowe bieganie

164 osoby wzięły udział w Biegu Olimpijskim, który był jednocześnie Memoriałem Józefa Russka. Dystans 3200 metrów najszybciej wśród kobiet pokonała Monika Kut, a wśród mężczyzn najlepszy był Kacper Adamczak.

- W tym roku nasze święto biegu odbywało się w ramach projektu realizowanego ze środków Funduszu Grantowego pod nazwą „Sport i rekreacja dla pokoleń”. Ponadto wśród głównych sponsorów była jeszcze Gmina Ostrów, Gmina i Miasto Odolanów, Gmina Przygodzice oraz firma Marix. To właśnie te cztery podmioty ufundowały łącznie cztery rowery, które były głównymi nagrodami w loterii fantowej. Aby wziąć w niej udział wystarczyło pokonać trasę biegu – mówi Mieczysław Knychała z Terenowego Klubu Olimpijczyka.

W biegu dla przedszkolaków uczestniczyło 50 dzieci, a w nordic walking, czyli w chodzie z kijkami rywalizowało 22 osoby. Wśród kobiet trasę ponad 3-kilometrów najszybciej pokonały: Mirosława Kwiecień oraz Salomea Hadryś. Jeśli chodzi o panów to tutaj najszybszy był Janusz Śniegocki.

Oprócz tych trzech biegów odbyło się kilka imprez towarzyszących. Rzuty do kosza wygrał Kacper Domański, najcelniej piłką do bramki strzelał Marian Rapier, w rzucie lotką bezkonkurencyjny był Zbigniew Tokarski, a mistrzem w strzelaniu z wiatrówki został Leszek Kamzol.

Dla wszystkich zawodników organizatorzy zapewnili napoje i ciepły posiłek, a dla dzieci w wieku przedszkolnym otrzymały także słodycze.

Piotr Musieł


Content Management Powered by CuteNews

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
     
 

Copyright© 2007 Wszelkie prawa zastrzeżone Webmaster Paweł Musieł

 
The best way to speak english fluently is to speak as often as possible.