AKTUALNOŚCI
 
Zmarł Wojciech Dux – znany piłkarski sędzia

29-10-2017

Pożegnanie sędziego 

W środę, 25 październiku, w wieku 87 lat zmarł Wojciech Dux. Ostrowianin przez 48 lat był sędzią piłkarskim, a także obserwatorem spotkań ligowych na szczeblu centralnym. Dux był także członkiem Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.

Wojciech Dux urodził się 21 kwietnia 1930 roku w Ostrowie Wlkp. W wieku 20 lat ukończył kurs na piłkarskiego sędziego. Dziesięć lat później sędziował już pierwszą i drugą ligę państwową. W trakcie swojej kariery sędziował wiele ważnych meczów w piłkarskiej ekstraklasie, a po zakończeniu kariery był obserwatorem szczebla centralnego.

Dux był piłkarskim sędzią przez 48 lat! Po raz ostatni sędziował on mecz ligowy 7 czerwca 1998 roku. Wówczas to był on arbitrem meczu kaliskiej klasy A pomiędzy Sokołem Świbą, a Zawiszą Sośnie. Po raz ostatni sędziował on w wieku 68 lat!

W swojej karierze sędziował ponad 1800 spotkań ligowych!

Msza żałobna odbyła się w sobotę dnia 28 października w Kościele Najświętszej Marii Panny przy ul. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wlkp. po czym odbył się pogrzeb na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.

Piotr Musieł

Content Management Powered by CuteNews

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
     
 

Copyright© 2007 Wszelkie prawa zastrzeżone Webmaster Paweł Musieł

 
The best way to speak english fluently is to speak as often as possible.