AKTUALNOŚCI
 
Bieg ku czci Adama Mariana Walczaka
21-12-2017

Pamiętają o Adamie

Już w najbliższą sobotę, 23 grudnia, odbędzie się Bieg ku czci Adama Mariana Walczaka. Grupa biegaczy wystartuje z Wysocka Wielkiego i pobiegnie do Kalisza.


Adam Marian Walczak to postać nietuzinkowa jeśli chodzi o sportowców z regionu kalisko-ostrowskiego. Swoja przygodę ze sportem zaczął od gimnastyki, którą w wieku 16 lat porzucił na rzecz boksu, który uprawiał do 1957 roku. Na ringu stoczył 165 walk, z których wygrał 128 razy, a 9 razy zremisował. Następnie działał w kaliskich klubach w sekcjach pływania, piłki nożnej i koszykówki.

Do czynnego uprawiania sportu powrócił w 1979 roku kiedy to wziął udział w I Maratonie Pokoju. W tym biegu brał łącznie udział 20 razy. Ponadto Adam Marian Walczak przebiegł 30 razy supermaraton na dystansie 100 kilometrów. Nasz bohater zasłynął w 1984 roku kiedy to jako pierwszy Polak ukończył samotnie pełny triathlon.

Adam Marian Walczak zmarł w 2002 roku w wieku 69 lat. Jeszcze przed śmiercią przekazał swoje liczne puchary, medale i dyplomy Terenowemu Klubowi Olimpijczyka w Wysocku Wielkim.

W sobotę, 23 grudnia, w dniu jego śmierci, odbędzie się specjalny bieg poświęcony pamięci Adama Mariana Walczaka. Grupa jego przyjaciół z Kalisza i Ostrowa wystartuje w biegu. Komandorem biegu będzie Andrzej Wolniak, a grupa biegaczy wystartuje spod grobu Mariana Matysiak w Wysocku Wielkim i pobiegnie do Kalisza, gdzie na grobie Adama Walczaka zostanie złożona wiązanka kwiatów.

Piotr Musieł

Content Management Powered by CuteNews

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
     
 

Copyright© 2007 Wszelkie prawa zastrzeżone Webmaster Paweł Musieł

 
The best way to speak english fluently is to speak as often as possible.