AKTUALNOŚCI
 
XXV Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej

28-07-2018

Jubileuszowe granie

14 drużyn, w 4 turniejach, wystąpiło podczas jubileuszowego XXV Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej, który odbył się w podostrowskich Szczurach. W turnieju głównym seniorów zwyciężyli gracze Centry Ostrów, którzy triumfowali już po raz ósmy.

We finale prowadzona przez Mariusza Posadzego drużyna pokonała lokalnego rywala – Ostrovię Ostrów 1:0, a strzelcem tej bramki był Szymon Strączkowski. Trzecie miejsca zajęła jedenastka Ogniwa Łąkociny, która pokonała Raszkowiankę Raszków 2:1. Królem strzelców tego turnieju został Daniel Kaczmarek z Ostrovii.

Nim zapadły decydujące rozstrzygnięcia to w półfinale Centra pokonała drużynę z Łąkocin 3:0, a pojedynek Ostrovii z Raszkowianką zakończył się remisem 3:3. W rzutach karnych lepsi byli jednak ostrowianie.

Trzy ekipy: Orzeł Wysocko Wielkie, Wtórkowianka Wtórek i Huragan Szczury; rywalizowały o zwycięstwo w turnieju drużyn występujących w klasie A i B. Tutaj wygrała drużyna z Wysocka Wielkiego, która odniosła dwa zwycięstwa. Gracz tej drużyny Karol Pytel został najlepszym strzelcem turnieju.

Zespół Andrzeja Kryjoma – T@AK Team okazał się najlepszy w turnieju drużyn old boys. Zespół ten odniósł trzy zwycięstwa nad kolejnymi drużynami turnieju: Raszkowianką Raszków, Pasaż Strzelecki i Rolbud Lubomierz.

Ponadto odbył się również turniej dla dzieci z rocznika 2010, a startowały w nim trzy drużyny: OKS Ostrów, Ostrovia Ostrów i Akademia Krecika. Był to typowo turniej towarzyski, gdyż nie liczyły się wyniki, a dobra zabawa najmłodszych piłkarzy.

- Gośćmi honorowymi byli dwaj znakomici w przeszłości gracze Górnika Zabrze, a mianowicie Zygmunt Anczok oraz Henryk Latocha. Jako ciekawostkę należy podać, że Anczok po raz pierwszy był u nas na memoriale 20 lat temu. Mamy nadzieję, że za rok memoriał odbędzie się w Wysocku Wielkim, gdzie obecnie jest modernizowane boisko piłkarskie – mówi Mieczysław Knychała, prezes Terenowego Klubu Olimpijczyka, który był głównym organizatorem piłkarskiego memoriału.

Oprócz piłkarzy Górnika Zabrze nagrody wręczali: Antoni Hadryś (zastępca wójta Gminy Ostrów), Henryk Kwiecień (wice-przewodniczący Rady Gminy Ostrów), Feliks Andrzejak (radny Gminy Ostrów), Grzegorz Szubert (radny Powiatu Ostrowskiego), Jan Walkowiak (radny Gminy i Miasta Raszków), Stanisław Ratajczak (przewodniczący Rady Powiatu ZLZS), Zenon Walczak (członek Wielkopolskiego ZLZS w Poznaniu), Ryszard Dymny (sołtys wsi Wysocko Wielkie), Jolanta Stodolna (sołtys wsi Szczury), Walerian Florczyk (prezes OSP Wysocko Wielkie), Mariusz Kwiecień (członek zarządu KOZPN) oraz Wojciech Kryjom (dyrektor KS Stal Ostrów).

Zdjęcia z turnieju można oglądać na klubowym profilu faceeboka.

Piotr Musieł


Content Management Powered by CuteNews

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
     
 

Copyright© 2007 Wszelkie prawa zastrzeżone Webmaster Paweł Musieł

 
The best way to speak english fluently is to speak as often as possible.