AKTUALNOŚCI
 
XXVII Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej
05-08-2021

  Najlepszy Huragan

Piłkarze Huraganu Szczury triumfowali w tegorocznym Memoriale Teodora Anioły. Po raz pierwszy w prawie 30-letniej historii tych zawodów turniej odbył się na boisku piłkarskim w Wysocku Wielkim. Głównym organizatorem memoriału był Terenowy Klub Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.


- Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią zorganizowaliśmy pierwsze zawody sportowe. Po raz pierwszy w historii memoriał odbył się na obiektach sportowo-rekreacyjnych w Wysocku Wielkim. Mecze odbyły się w kategorii żaków oraz wśród seniorów – mówi Mieczysław Knychała, prezes TKO.

W zmaganiach żaków (rocznik 2012 i młodsi) udział wzięło sześć drużyn: Ostrovia I Ostrów, Ostrovia II Ostrów, OKS I Ostrów, OKS II Ostrów, Szkółka Piłkarska Pogoń Nowe Skalmierzyce oraz Czarni Dobrzyca.

- W zmaganiach żaków liczyło się uczestnictwo. Nie liczyliśmy bramek, nie pisaliśmy wyników, gdyż najważniejsza była tutaj zabawa młodych chłopców. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i drobne pamiątki – dodaje Robert Sępołowicz z TKO.

Cztery zespoły wzięły udział w turnieju seniorów. Oprócz gospodarzy, czyli ekipy Orła Wysocka Wielkiego na zielonej murawie rywalizowały jedenastki: Huraganu Szczury, Wtórkowianki Wtórek oraz Sadovianki Sadowie. Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym, a najlepsi okazali się zawodnicy ze Szczur.

Puchary i nagrody wręczali zaproszeni goście, wśród których byli: Piotr Kuroszczyk (wójt Gminy Ostrów), Antoni Hadryś (zastępca wójta Gminy Ostrów), Henryk Kwiecień (wiceprzewodniczący Rady Gminy Ostrów), Stanisław Ratajczak (przewodniczący Rady Powiatowej ZLZS w Ostrowie), Mieczysław Skiera (przewodniczący Rady Gminnej ZLZS w Ostrowie) oraz Ryszard Dymny (sołtys wsi Wysocko Wielkie).

Piotr Musieł

Wyniki turnieju seniorów:
Orzeł Wysocko Wielkie – Sadovianka Sadowie 10:0 Wtórkowianka Wtórek – Huragan Szczury           0:0
Sadovianka Sadowie – Huragan Szczury            0:9
Orzeł Wysocko Wielkie – Wtórkowianka Wtórek 1:0 Wtórkowianka Wtórek – Sadovianka Sadowie    1:2
Huragan Szczury – Orzeł Wysocko Wielkie        2:0

Tabela
1. Huragan Szczury            3 7 11:0
2. Orzeł Wysocko Wielkie   3 6 11:2
3. Sadovianka Sadowie      3 3 2:20
4. Wtórkowianka Wtórek     3 1 1:3
Content Management Powered by CuteNews

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
     
 

Copyright© 2007 Wszelkie prawa zastrzeżone Webmaster Paweł Musieł

 
The best way to speak english fluently is to speak as often as possible.