Pamiątki Klubowe

 

Od początku działalności klubu działacze z Wysocka Wielkiego zbierali sportowe pamiątki. Dziś po ponad 32 latach istnienia klubu zbior pamiątek jest imponujący. Ilości medali, pucharow, proporczykow, programow, maskotek czy też dyplomow nikt nie jest w stanie policzyć. Wielu z zaproszonych ludzi sportu, ktorzy odwiedzili klub z podostrowskiej miejscowości przywoziło często sportowe pamiątki. Wszystkich nie sposob jest wymienić.
    Do najcenniejszych pamiątek Terenowego Klubu Olimpijczyka należą oryginalne flagi olimpijskie z Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku, z Albertville w 1992 roku oraz Lillehammer w 1994 roku. W siedzibie klubu są także pamiątkowe medali z olimpiady w Seulu czy też tęczowa koszulka mistrza świata w kolarstwie Ryszarda Szurkowskiego.
  Zdobywca wszystkich ośmiotysięcznikow w Himalajach - Krzysztof Wielicki podarował klubowym działaczom odłamek gory K2. Najlepszy polski tenisista ziemny - Wojciech Fibak przywiozł swoją rakietę tenisową, a Piotr Protasiewicz przekazał klubowi plastron w ktorym zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorow w 1996 roku.
    Do cennych pamiątek należy także miniatura piłki nożnej z podpisami piłkarzy FC Liverpool czy też miniatura piłki nożnej z autografem Jana Tomaszewskiego.
      W klubie nie brakuje także pamiątek sportowych przekazanych przez rodziny zmarłych honorowych członkow klubie. W widocznych miejscach umieszczone jest gabloty z medalami i pucharami oraz dyplomami Jozefa Russka oraz Adama Mariana Walczaka.
    Wszystkich kibicow i nie tylko fanow sportu zapraszamy do zwiedzenia Terenowego Klubu Olimpijczyka. Wiele osob już dziś twierdzi, że klub z Wysocka Wielkiego to prawdziwe Muzeum Sportu!

 
Piotr Musieł  
 

 

Oryginalna flaga z Igrzysk Olimpijskich  w Lillehammer 1994

 

Część kolekcji proporczykow sportowych


Zenon Licznerski jest częstym gościem Klubu Olimpijczyka

 

Kolekcja medali podarowana przez żonę zmarłego Adama Mariana Walczaka - znanego boksera i biegacza  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
     
 

Copyright© 2007 Wszelkie prawa zastrzeżone Webmaster Paweł Musieł